Burmistrz Miami „otwiera się” na eksplorację, alokując 1% rezerw miasta na Bitcoin

Burmistrz Miami, Francis Suarez, ujawnił, że jest otwarty na zbadanie przeznaczenia 1% rezerw skarbowych miasta na bitcoiny. Suarez badał kryptowalutę w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Burmistrz miasta Miami na Florydzie ujawnił, że jest otwarty na przydzielenie części rezerw skarbowych miasta do BTC, odpowiadając na tweet od Anthony’ego Pompliano (znanego również jako „Pomp”), współzałożyciela i partnera Morgan Creek Digital Assets, wzywając do ruch.

Alokacja, zgodnie z dostępnymi danymi, byłaby znacznie mniejsza niż inwestycje, które kilka firm poczyniło w bitcoin w zeszłym roku

Na przykład MicroStrategy kupiło Bitcoin Compass o wartości ponad 1 miliarda dolarów, podczas gdy alokacja Miami może wynieść około 18 milionów dolarów.

Jednak dla niektórych osób w społeczności kryptowalut ten ruch jest częścią szerszego objęcia flagowej kryptowaluty. Inny użytkownik poprosił burmistrza Francisa Suareza, aby pozwolił obywatelom płacić za usługi miejskie we flagowej kryptowalucie „na początek”. W odpowiedzi Suarez powiedział, że miasto „zdecydowanie” będzie nad tym pracować w tym roku.

W odpowiedzi inni użytkownicy wskazali na senator-elekt Cynthię Lummis, która obiecała wzmocnić profil BTC w Kongresie, kiedy obejmie urząd. Podczas podcastu republika Wyoming stwierdziła, że ​​uważa, że ​​bitcoin to wielki magazyn wartości, który może pomóc w radzeniu sobie z długiem publicznym USA, który jest jednym z jej największych zmartwień.

Dla senatora-elekta bitcoin jest lepszym sposobem przechowywania wartości niż pieniądz papierowy, ponieważ istnieje ograniczona podaż BTC, które mogą znajdować się w obiegu:

21 milionów monet. Inflacja, stwierdziła, jest „wpisana w plan Rezerwy Federalnej dla dolara amerykańskiego” do tego stopnia, że ​​ludzie żyjący z oszczędności na emeryturze widzą, jak ich siła nabywcza zostaje osłabiona przez inflację.

Wydaje się, że przyjęcie Bitcoina jako takie dotyczy nie tylko korporacji, ale także urzędników publicznych. Popyt na kryptowalutę wzrastał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomagając jej cena po raz pierwszy przekroczyć próg 30000 USD.